Köşe Yazısı > Antalya ve Van Jewellery Show sektörümüze hareket kattı…

Antalya ve Van Jewellery Show sektörümüze hareket kattı…

Merhaba sevgili dostlar. Kuyumculuk sektöründeki gelişmeleri sizler için yakından takip eden Gold Diamond Dergisi, tam kadro Antalya Exclusive Jewellery Show ve Van Anatolia Jewellery Show’u mercek altına aldı. Mayıs ayı içinde bir hafta arayla iki önemli organizasyon sayesinde Anadolu kuyumcuları yeni sezonun en yeni modellerini yakından görme fırsatı buldular.

ESFA Fuarcılık tarafından birincisi organize edilen Antalya Jewellery Show; ilk olmasına karşın yüksek katılım oranı ve sektörün önde gelen markalarının fuarda yer almasıyla dikkat çekti. Sektör fuar ve organizasyonlarında çok tecrübeli bir isim olan Faruk Aşık önderliğinde gerçekleşen fuara; özellikle Akdeniz Bölgesinden çok sayıda ziyaretçi geldi. ESFA Fuarcılığın bu organizasyona ne kadar önem verdiğini yerinde gördük. Gerçekten kusursuza yakın bir düzenleme yapılmıştı. Katılımcılar ve ziyaretçiler fuar sonunda mutlu ayrıldılar. Ünlü sanatçı Murat Kurşun’un sahne aldığı ve ünlü mankenler eşliğinde yapılan defile dört dörtlük oldu.

Antalya Fuarının hemen ardından bu sefer Van’da kendimizi bulduk. Van Anatolia Jewellery Show üçüncü kez yapıldı ve artık bu fuar, tam anlamıyla rüştünü ispat etmiştir. Değerli editörümüz çok güzel bir başlık atmış. “Van’ın kedisinden sonra artık kuyumculuk fuarı da meşhur” demiş. Fuara katılan firmalarla tek tek görüştük ve hemen hemen hepsi fuardan çok memnun ayrıldıklarını söyledi. Van Anatolia Jewellery Show’u düzenleyen US Fuarcılık; fuar organizasyonlarında çok tecrübeli bir marka. Bu değerli markanın başında da hepimizin yakından tanıdığı, titiz çalışmalarıyla dikkat çeken Ülker Selviler var. Van fuarındaki gala gecesi de çok güzel oldu. Bu sefer de gecemize ünlü sanatçı Songül Karlı renk kattı. Yine ünlü mankenler eşliğinde yapılan takı defilesiyle; Anadolu kuyumcusu yeni sezonun iddialı modellerini ünlü modeller eşliğinde görmüş oldu.

Haziran ayında Kurban Bayramımız var. Ben tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. Yine son sözlerimde Filistin katliamına değinmek istiyorum. Tarih, bu katliamı nasıl yazacak. Hangi kelimeler kullanacak çok merak ediyorum. Tek söyleyeceğim şudur ki Adolf Hitler; bunların yanında melek kalır. Haydi Allaha emanet olun…