Köşe Yazısı > Show Zamanı….

Show Zamanı….

Dile kolay tam 2 yıl bekledik fuar günlerini. Pandeminin ilk yılında büyük darbe alan kuyumculuk sektörümüz; özellikle bu yaz ciddi anlamda harekete geçerek, yaralarını önemli ölçüde kapadı. Çok yoğun geçen bir yaz döneminin ardından şimdi de İstanbul Jewellery Show ile sektörümüz ekstra bir dinamizm kazanacak.

İJS’den hemen önce düzenlenen Amerika Las Vegas Jewellery Show ve İtalya Vicenza Oro Uluslararası Kuyumculuk Fuarı; Covid 19 varken de hayatın, belirli kurallar çerçevesinde devam etmesinin mümkün olduğu bize gösterdi. Şimdi söz sırası İstanbul’da. Uzun süredir alımlarını erteleyen Arap Yarımadasından çok sayıda alıcının gelmesi bekleniyor. Fuara katılacak olan firmalarımız, pandemi dönemi diyerek hazırlıklarında bir gevşeme yapmadılar. Yine her zaman ki gibi özenle hazırlanan firmalarımızın binlerce yeni tasarımı fuar alanında olacak.

2 yıl aradan sonra düzenlenen fuarımızın performansının, sadece pandemi koşullarına bağlanarak değerlendirmesini doğru bulmayacağız. Fuar sonrasında yapacağımız değerlendirmeler ile elde edilen sonuçları ve firmalarımızın görüşlerini sizlere sunacağız. Kısacası fuara gelen alıcıların çok az sayıda olmasında, fuar organizasyonunun sorumluluğu olacağını düşünüyoruz. Çok sayıda katılımcı; Mart 2022 ile İJS’nin tekrar start almasını tercih ediyordu. Açıkçası hepimiz heyecanla sonuçları bekliyoruz. Tek dileğimiz harika bir fuar dönemi geçirmemiz.

Fuar öncesi yoğun çalışmalar yaptık. Dergimizi yine titizlikle hazırladık. Bildiğiniz gibi pandemi dönemindeki 3 aylık resmi kapanmanın haricinde, dergimiz yayın hayatına aralıksız devam etti. Sizlerin desteği ve takdiri ile büyüyen Gold Diamond; geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Sektörümüz özgür sesi Gold Diamond; sizin eseriniz sizin sesiniz…..