Köşe Yazısı > Hoş geldin 2025

Hoş geldin 2025

Bu başlığı gördüğünüzde çok şaşırdığınızı veya bir yazım hatası yaptığımızı düşünmüşsünüzdür. Tabi ki 2021 yılına girmek üzereyiz. Ayları, yılları karıştırmadık merak etmeyin. Peki bu 2025 yılına merhaba demek nerden çıktı?

Yaşanan pandemi felaketi özellikle dijital pazarlama, E Ticaret alanında belki de 5 sene sonra yapılması planlanan proje ve ortak girişimlerin, online satış platformlarının 5 ay içinde yapılmasına yol açtı. Biz de bu yüzden hoş geldin 2025 diyoruz. En son olarak İMMİB www.turkishjewellery.org isimli sanal fuar platformunu tanıttı. Gümüş, altın, mücevher, montür üreten onlarca firmamız bu platform içinde yerlerini aldılar. Çok yakında bu platforma birçok firmamızın daha giriş yapacağını gözlemliyoruz.

Covid 19 salgının ne zaman biteceği, aşıların ne zaman hayata geçeceği bilemiyoruz. Bu salgın bitse bir başkasının başlamayacağının garantisi yok. O yüzden artık uzaktan ticaret konusunda hem firma bazında hem de ortak E Ticaret portalları oluşturarak ihracat alanındaki kayıpları biran önce kapatmamız gerekiyor. Biz firmalarımızın ve sektör kurumlarımızın bu konudaki çağdaş atılımlarını, projelerini destekliyoruz.

Pandemi nedeniyle gelecek, çok daha erken bir şekilde bugüne geldi diyebiliriz. Ayrıca Covid vakalarının en çok görüldüğü İstanbul’a Anadolu’dan esnafın gelmediğini de görüyoruz. Çarşıya ve Kuyumcukent’e gelmeye cesaret edemeyen firmalarımız whatsup üzerinden veya internetten seçtikleri modelleri talep ediyorlar. Bu gelişme de birçok firmamızın online toptan satış kanalları açma sürecini hızlandırıyor. www.ekolaltin.com başarılı bir online satış sitesi olarak öne çıkıyor.

Gold Diamond Yoluna Devam Ediyor…

6. yaşını geride bırakan derginiz Gold Diamond; istikrarlı yayın hayatına ara vermeden devam ediyor. Anadolu ile İstanbul arasında sağlıklı bir iletişim köprüsü oluşturan, sektörün içinden gelen haberlerle sayfalarını kaliteli içerik ile oluşturan Gold Diamond; sizden aldığı güç ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Kişilere ve kurumlara bağlı olmayan Gold Diamond’ın sahibi siz değerli sektör mensuplarıdır….. Sağlıcakla kalın….