Köşe Yazısı > Kahramanmaraş’ın gururu Altınşehir...

Kahramanmaraş’ın gururu Altınşehir...

Altınşehir; kapılarını açalı yaklaşık 10 ayı geçkin bir süre oldu. Her ay düzenli ziyaret ettiğimiz Altınşehir Kuyum Üretim Kompleksi; her geçen gün daha fazla üreticiye, sektör mensubuna ev sahipliği yapıyor.

Son derece modern bir alt yapıya sahip olan, her yerden güneş alan, ferah ve geniş Altınşehir; Kahramanmaraşlı üreticilerin gücüne güç katıyor. Kısa sürede Altınşehir’deki atölyelerin değeri ikiye hatta 3’e katlanmış. Daha önce şehrin ortasında oldukça izbe, iptidai ve hijyenden, güvenlikten uzak ortamlarda üretim yapan Maraşlı dostalarımız; dikey bir geçişle muhteşem bir ortama taşınmışlar.

Editörümüz Savaş Aytunca ile yaptığımız ziyaretlerde, Altınşehir’e taşınanların mutluluklarını gözlerimizle gördük. Çalışanlar çok ferah bir ortamda, bol güneş ışığıyla birlikte çalışıyorlar. Daha ilk günlerden taşınan firmaların verimlilikleri artmış. Altınşehir’in sadece üretimdeki verimliliği arttırmasının dışında bölge kuyumcusunun vizyonunu ve hedeflerini de güncellemesine sebebiyet verdiğini gördük.

Altınşehir’de birçok firmanın dev toptan satış mağazası açma hazırlığında olduğunu bazılarının da açtığını gördük. Akben Kuyumculuğun 400 m2 genişliğindeki toptan satış mağazası adeta süper kuyumcu marketi gibi olmuş. Ne ararsanız ne tarz isterseniz hepsi bir mağazada toplanmış. Böyle olunca Anadolu’nun çeşitli illerinden kuyumcular Altınşehir’e gelmeye başlamışlar. Yakın zaman içinde İran, Irak ve Suriye’den de kuyum alıcıların Altınşehir’e gelmesi bekleniyor.

Bu dev projenin hayata geçmesinde büyük emeği olan Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz’ü tebrik ediyoruz. Yakın zaman içinde eksiklerin minimum düzeye ineceğine inanıyoruz. Yalnız telefon operatörlerinden Vodafone’nun çekmemesi hiç yakışmıyor. Bir de şehirden ve havalimanından Altınşehir’e ulaşım konusunun halledilmesi gerekiyor.

Bir sonraki sayımızda görüşünceye kadar sağlıcakla kalın…Hepimiz için hayırlı bayramlar olsun…. Allaha Emanet olun