Köşe Yazısı > Merhaba Güzel Dostlar;

Merhaba Güzel Dostlar;

Uzun bir aradan sonra sizlere güzel haberler sunuyoruz. Evet; bildiğiniz gibi her ay yüzlerce firmamızı ziyaret ediyoruz. Hem Kahramanmaraş’ta hem de İstanbul’da üretimin çarkları tam kapasiteye yakın bir şekilde dönüyor. Düğünlerin artması, gurbetçilerin alışveriş yapması ve altın fiyatlarının istikrarlı bir şekilde belirli bir rakam aralığında kalması herkesi mutlu ediyor.

Firmalarımız yine en yeni modellerini piyasaya sunuyorlar. Pandeminin en yoğun olduğu dönemlerinde yapılan tasarımlar artık madene aktarılarak vitrinlere taşınıyor. İhracat rakamları belirli oranlarda artıyor ve yine herkes Ekim ayında İJS’nin yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Tüm bu güzel haberleri gölgeleyen ise vaka sayılarındaki artışlar oluyor.

Covid 19 salgınını ciddiye almamız ve zamanında aşılarımızı olmamız gerektiğini tekrar vurgulamak isterim. Bir daha kapanmaların yaşanması hepimiz açısından önemli ekonomik sıkıntılar ortaya çıkarır. Özellikle Cumartesi günlerinin kaybedilmesi, telafisi olmayan problemler yaşatır. Çünkü perakende kuyumcularının en hareketli günü Cumartesi günü oluyor.

Bildiğiniz gibi derginiz Gold Diamond; iyi ve kötü günde yayın hayatına aralıksız devam ediyor. Objektif habercilik ilkemiz, reklam verene de vermeye ne de kapımızı açmamız bizim farkımız. Sahaya çıktığımızda sizlerin hep takdirini kazanmak bizim için ticari başarının bir adım önündedir. Seviyeli, ilkeli yayıncılık anlayışımızla ülke kuyumcularımız arasında iletişim köprüsü kurmaya devam edeceğiz. Altınşehir Kuyum Üretim Kompleksinin açılmasıyla birlikte İstanbul ve Kahramanmaraş arasındaki kuyum ticareti gözle görülür bir şekilde arttı. Böylelikle iki şehrimizin üreticilerinin birbiriyle çok daha etkin iletişim kurma, yeniliklerini aktarma konusunda bize de önemli görevler düşüyor.

Geçen ayın en önemli acısı tabi ki yanan ormanlarımız oldu. Ormanlarımız yandı aynı anda yüreğimiz yandı. Tekrar kaybettiğimiz yeşil alanları, betonlaşmaya izin vermeden yeşil olarak geri almamız gerekiyor. Bu konuda sıfır taviz, gelecek nesiller adına en büyük sorumluluğumuzdur. Yeşil bir ülke miras bırakmak zorundayız….Sağlıcakla kalın, bir sonraki sayımızda görüşmek üzere…