Köşe Yazısı > Güzel Günler Yakında…

Güzel Günler Yakında…

Yeni yıla güzel bir başlangıç yaptık diyebiliriz. Öncelikle Covid 19 aşısının hızla vatandaşlarımıza yapılması, vaka sayılarının hızla düşmesi gelecek adına hepimizi ümitlendiriyor. Düşen vaka sayısı gibi altın fiyatları da düştü ve istikrarlı bir seviyede uzun zamandır seyir ediyor.

Uzun zamandır alımını erteleyen kuyumcuların artık çok daha hızlı bir şekilde üreticiden alım yaptıklarını gözlemliyoruz. Hükümetimiz tarafından uygulanan sosyal hayat ve hafta sonu kısıtlamalarının sonuçları yüz güldürüyor. Böylelikle harcanan emeğin karşılığı alınıyor. Biliyoruz ki restoran, kafe gibi birçok mekan bu bağlamda kapalı. Buradan ekmek yiyen çok sayıda insan var. Onlara bu zor günde devletimizin çeşitli destekleri oluyor. Az kaldı biraz daha dişimizi sıkalım. Güneşli günler çok yakında. Anlıyoruz ki Covid 19 vakalarının artışında sosyal hayatın, sosyal mekanların çok büyük önemi varmış.

İstanbul Jewelery Show doğru bir kararla Mayıs ayının son günlerine alındı. İJS’nin tüm gücüyle yapılması için Mayıs tarihinin en ideal zamanlama olduğu ortak görüş olarak paylaşılıyor. Ümit ediyoruz ki Covid 19 vakaları minimum seviyeye iner ve pandemi sonrası ilk sektörel fuarı yapmak ülkemize kısmet olur. Böyle bir organizasyon ülkemizin imajı açısından da çok önemli artılar kazandıracaktır.

İMMİB tarafından organize edilen, uzaktan ticaret, E ticaret alanında önemli kapılar açan www.turkishjewellery.org sanal fuar alanını yakından takip ediyoruz. Her geçen gün bu platforma çok sayıda firmamızın katılmasını mutlulukla takip ediyoruz. Bu konuda önemli emek harcayan değerli meslektaşım Remzi Çelen ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyorum. Altın Dünyası ekibi; bir ajans gibi çalıştı ve İMMİB’in destekleriyle özel bir projeye imza attılar. Sektörümüz için güzel bir adım nerden gelirse gelsin onu görür ve takdir ederiz.

Mart ayında belki de erken baharla birlikte tekrar görüşmek dileğiyle… Her nereden kuyumculuk sektörü yaşanıyor ve yaşatılıyorsa Gold Diamond orada olmaya devam edecek…. Sizin derginiz Gold Diamond…