SEKTÖR > Yerli & yabancı kuyum üreticileri iş hayatına “Özgün” çözümler katmaya devam ediyor

Yerli & yabancı kuyum üreticileri iş hayatına “Özgün” çözümler katmaya devam ediyor

“ÖZGÜN MOLD Fuardan Başarıyla Ayrıldı”

Yıllardır titizlikle yürüttüğü çalışmaları her yıl geliştirerek bir üst basamağa taşıyan, teknik ve teknolojik konularda kendisiyle yarışır bir hale gelen Özgün Mold; son derece başarılı bir İstanbul Jewellery Show’u geride bıraktı. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kuyum üreticilerine katkılar sunan, ürettiği makineleriyle en kaliteli ürünlerin imal edilmesine vesile olan Özgün Mold; fuar boyunca sektör mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Sektörümüzün tecrübeli isimlerinden biri olan Recep Erdüzgün, eşliğinde çalışmalarını 20 yıldır sürdüren Özgün Mold; düzenli katıldığı İstanbul Jewellery Show’dan yine mutlu bir şekilde ayrıldı. Bu fuar kapsamında özellikle yabancı kuyum üreticilerini standında ağırlayan tecrübeli marka; ürün portföyünde yer alan birçok makinenin yeni versiyonlarını tanıttı.

Firma sahibi Recep Erdüzgün; yıllardır İJS’nin yıl içindeki iki ayağına da düzenli katılım gösterdiklerini artık mevcut stantlarına sığmaz bir hale geldiklerini ve önümüzdeki fuarda biraz daha büyük bir alanda ürünlerini sergilemeyi planladıklarını söyledi.

Son dönemde “anahtar teslim atölye” hizmetlerine artan ilgi olduğuna dikkat çeken Recep Erdüzgün; “Kuyum üretimi birçok ülkede ciddi bir oranda artışa geçti. Kuyumculuk sektöründe hızla yol alan ülkemiz artık kuyum üretim sanayisinde de zirveyi zorlamaktadır” dedi.

Özgün Mold’un etkin makine parkurunun haricinde, kendisini sürekli güncelleyen kalıp bölümünün de yine fuar öncesi titiz çalışmalar ortaya koyduğunu ve bunun karşılığını da fuarda aldıklarını belirten Erdüzgün; “Makinelerimiz kadar kalıplarımıza da yoğun ilgi var. 30’dan fazla farklı işleve sahip makine çeşitliliğimiz bulunuyor. Kalıp alanında ise artık rakamları tutmuyoruz. Binlerce kalıp ile kuyum üreticisinin hayatına büyük kolaylıklar katıyoruz” diye açıklamasını noktaladı.

Bu fuar, katılan firmaların çoğunun beklentilerini karşılamasa da Özgün Mold, gram altın üretimi ve içi boş boru sistemleri gibi tam üretim hatları için birden fazla sipariş aldı. Özgün Mold'ın kapınıza kadar teslim edilen tüm mücevher üretimleri için tam üretim hatları sağlama yeteneği, onu pazarda büyük bir rakip haline getiriyor. Özgün Mold bu sektörün en iyisi olmaktan gurur duymaktadır ve her zaman sektörde teknolojide lider olma çabasındadır.