SEKTÖR > “Para sayma makinesi sadece para sayma makinesi değildir”

“Para sayma makinesi sadece para sayma makinesi değildir”

“As Elektronik; kuyumcuların para sayma makinesi tercihinde dikkat edilecek hususları hatırlatıyor”

Ali İhsan Saatçı tarafından kurulan As Elektronik; bu yıl itibariyle 10’uncu yılını kutluyor. Tecrübeli firma: yıllardır hassas terazi, lazer makineleri, döküm sistemleri, terazi yazıcısı, para sayma makinesi gibi kuyumcuların en önemli ihtiyaçlarına cevap veren cihazların satış ve satış sonrası teknik servis hizmetini sunuyor. Kuyumcukent’te yer alan ofislerinde çalışmalarını yürüten Ali İhsan Saatçi ve Oğlu Oğuzhan Saatçı; hem perakende kuyumcusunun hem de kuyum üreticisinin gerçek anlamda bir çözüm ortağı oluyor. Ali İhsan Saatçi; para sayma makineleriyle ilgili uyarılarda bulunuyor. Özellikle son yıllarda 2-3-4 hatta 5 katlı olan para sayma makinelerinde dikkatli seçim yapılmasına vurgu yapıyor.

Birkaç yıldır ülke ekonomisi, yüksek enflasyon ile oldukça yıprandı. A’dan Z’ye her şeyin fiyatı 3-5 kat arttı. Bugün arabanıza bir depo benzin alsanız yaklaşık 30 adet para pompacıya veriyorsunuz. Kısacası nakit para, daha çok cebimizden çıkıyor ve para trafiği her yerde artıyor. Nakit para artınca para sayma makinelerinin de önemi daha da ön plana çıkıyor.

Hitachi, Huyundai, Hunter, Kisan gibi Dünyanın önde gelen para sayma makine markalarını müşterilerine sunduklarını belirten Ali İhsan Saatçi; “Sahte parayı yakalayan ortalama bir para sayma makinesi 1250 $ civarından başlıyor 2000$’a kadar çıkıyor. Bu makineyi alırken satış sonrası istediğiniz an servis alabileceğiniz bir firmadan temin etmenizi tavsiye ediyorum. 2 yıl garantili satışa sunduğumuz ürünlerimizin bir ömür boyu arkasında duruyoruz. Uzun denemeler sonrasında birkaç markanın para sayma makineleri şirketimiz bünyesinde yer alıyor. Zaman zaman yazılım güncellemeleri yapılan bu akıllı para sayma makineleri, sahte para yakalama konusunda çok başarılılar” diye konuştu.

Para sayma makinelerinin günümüzde çok katlı hizmet verdiğini belirten Saatçi; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık para sayma makinesi sadece sayma işlemini yapmıyor. Bazı modellerimiz 40’tan fazla ülkenin para birimini tanıyor. Periyodik bakımları yapılması gereken bu cihazlar çok yoğun kullanılıyor. AS Elektronik gibi bir telefonunuzda hemen ürüne etkin bir şekilde müdahale edecek, sorunların değil hep çözümlerin parçası olacak profesyonel firmalardan ürün temin etmenizi tavsiye ediyorum. Bu işin şakası yok. Kalpazanlarda bu makineleri yakından inceliyor ve açıklarını arıyorlar. Bizde sürekli üretici firmalarla iletişime geçerek, kalpazanların yeni yöntemlerini deşifre ederek yeni yazılımlar talep ediyoruz. Kuyumcu dostlarımız bu makineleri seçerken bildikleri, güvendikleri firmalardan şaşmasınlar.”