SEKTÖR > 21 YILDA YAKLAŞIK 1 MİLYON ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ŞAHİTLİK YAPTI

21 YILDA YAKLAŞIK 1 MİLYON ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ŞAHİTLİK YAPTI

Ülkemizin köklü alyans takı üreticilerinden Arzu Alyans, kurulduğu günden buyana, 21 yıl içinde yaklaşık 1 milyon çiftin mutluluğuna şahitlik yaptı ve parmaklarına takıldı, hayatlarına katıldı…

Birbirinden farklı modelleriyle, farklı ayarlarda yüksek kaliteli alyans üretimiyle yıllardır başarılı çalışmalara imza atan, Arzu Alyans, sürekli gelişen ve değişen alyans piyasasında özgün yapısıyla klas bir duruş sergiliyor. Dünyada modası geçmeyecek takı çeşidinin alyans olduğunu ve klasik alyansların piyasada ağırlığını korumaya devam ettiğini belirten Arzu Alyans firma sahibi Uğur Cesur; geçmiş döneme göre bugün itibariyle çok fazla model tüketiciye sunulduğunu, artık alyans alacak kişilerin yüksek çeşitlilik karşısında seçim yapmakta zorlandığına dikkat çekti.

Markalarının 21 yılda yaklaşık 1 milyon çiftin parmağında yer aldığını ve her yıl ortalama 100 bine yakın çiftin Arzu Alyans kalitesini tercih ettiğini belirten Uğur Cesur; artan altın fiyatlarıyla birlikte içi boş alyansların gittikçe daha fazla tercih edildiğini, 10 yıl önce kuyumcu vitrinlerinde tek tük görünen, çoğu kuyumcuda olmayan içi boş alyanslar bugün alyans vitrinlerinin %80’ini kapladığını ifade etti.

Bazen çiftlerin 2-3 saat alyans çeşitlerini yakından inceleyip karar veremedikleri şahit olduğunu kaydeden Cesur, “Yüzlerce modelin arasında kararsız kalan birçok çift en sonunda yıllar öncesinin klasik alyans modellerini tercih ediyorlar. Bu durum, klasik alyansın sürekli vitrinlerde kendine yer bulmasına sebebiyet veriyor. Alyans takı grubunda marka aidiyeti son tüketici bazında henüz arzu edilen düzeye gelmedi. Ama kuyumcu müşterilerimiz açısından durum daha farklı. Kuyumcu müşterilerimizin %70’i bizimle 8 yıldan fazla süredir çalışıyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.