SEKTÖR > Altın kendini arıyor

Altın kendini arıyor

Ercan Türkmen “Altın uzun süreli istikrarlı bir fiyat yakalarsa iç piyasa açısında sezon kuyumculuk sektörü için verimli geçecektir”

Yılın ortasına doğru giriş yapıyoruz. Yeni yıla hızlı giriş yapan altın; son dönemde biraz daha istikrarlı ve sabit bir çizgi takip ediyor. Has Gümüş Değerli Madenler firma ortağı Ercan Türkmen, İstanbul Jewellery Show öncesi iç piyasadan altın takıya talebin arttığını gözlemlediklerini, altın fiyatlarında istikrarlı bir çizginin yakalanması halinde 2024 sezonunun iç piyasa açısından çok verimli geçeceğinin ön görüldüğünü söyledi.

Ercan Türkmen; acilen altın fiyatlarında istikrara ihtiyaç olduğunu, altın takı ihracatında sektörün büyük kan kaybettiğini en azından iç piyasanın talepleriyle üreticilerin çarklarını döndürmeyi planladıklarını dile getirdi.

Yeni yılda altın fiyatlarının çok hareketli seyrettiğini ve yılın her anında Has Gümüş’ün müşteri taleplerine hep olumlu yanıt verdiğini vurgulayan Türkmen; “ Değerli maden tedariği konusunda hiç müşterilerimize olmaz veya hayır kelimeleri kullanmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı firmamız, Yıllardır işini büyük bir ciddiyetle yapmaya özen gösteriyor. Bu yıl kişi bazında olduğu gibi firma bazında da altın yatırımları üst seviyede oldu. Firmalar; nakitlerini altına çevirdi. İnşallah kasalarda yatan altınlar, üretime yönlendirilir. Birey bazında değil toplum bazında kalkınmak için üretim şart” diyerek açıklamasını noktaladı.