SEKTÖR > “Almera” 3D Printer Dünyasında ezber bozacak hamle yapmaya hazırlanıyor…

“Almera” 3D Printer Dünyasında ezber bozacak hamle yapmaya hazırlanıyor…

Albert Kasar; “4 yıllık uzun bir araştırmanın sonunda Çin’de aradığımız bulduk. 3D Printer piyasasına çok iddialı bir giriş yapacağız. Daha önce görülmeyen çok yüksek kaliteyi, benzerlerine göre %30 daha uygun bütçelerle kuyumcu dostlarımıza sunacağız. Taşları yerinden oynatacağız.”

Kuyum üreticisinin hayatını kolaylaştırmak için yıllardır başarıyla çalışmalarına devam eden Almera Teknik Malzemeler; geçtiğimiz günlerde Kuyumcukent bünyesinde ikinci adresini açmıştı. Almera; ikinci adresinde, Çin’den ithal ettiği 3D Printer makinesini tanıtacak.

Almera’nın kurucusu Albert Kasar; yıllar önce 3D Printer üzerine ülkemizde kapsamlı çalışmalar yaptığını, hiç kimse yokken bu alanda önemli yatırımlara imza attığını hatırlatarak, “Uzun bir aradan sonra 3D Printer piyasasına geri dönüyoruz. ‘Yeni gelmedik geri döndük’ meşhur sözü tam bizi anlatıyor. Pandemiden buyana bu alanda araştırmalar yaptık. Dünyayı dolaştık ve aradığımız özel kaliteyi Çin’de bulduk. Çok yakında bu özel makinenin tanıtımını yeni açılan ofisimizde yapacağız. Makineden çıkan örneklere hayran kaldık. Hakikaten ezber bozacağız. En iyi kaliteyi kuyumculara çok daha uygun fiyatlar eşliğinde sunacağız” diye konuştu.

Ekip arkadaşlarının yeni makineye yönelik 6 aydır Çinli mühendislerle birlikte çalışmalar yaptıklarını, makineyi ithal ettiklerinde etkin servis hizmetini de aynı anda vereceklerini belirten Kasar; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin her yerine hızlı servis yapacak altyapıyı kuruyoruz. 3D Printer konusunda mütevazi olamayacak kadar saygın bir geçmişe sahibiz. Son yıllarda tamamen sarf malzeme üzerine ağırlığımızı vermiş ve bir kuyumcunun sarf malzeme ihtiyacının tamamını tek çatı altında karşılayabilmesine imkan sunmuştuk. Şimdi tekrar hızlı bir şekilde kuyum üretim makine Dünyasına dönüş yapıyoruz. Yine yeniden 3D Printer ama bu sefer çok farklı bir fusion makinesiyle sektörün karşısında olacağız”

Almera 3D Printer makinesinin 3 farklı model ile Türkiye’ye ithal edileceğini sözlerine ekleyen belirten Albert Kasar; “Çinli mühendislerle uzun süren ortak çalışmalar yaptık. 3D Printer Dünyasında nelerin eksik olduğunu, kullanıcının hangi konularda taleplerinin olduğunu çok iyi analiz ettik. Yeni makinemiz; benzersiz kalitede ve yüksek hızda muma fusion kalıp alınmasına imkan tanıyacak. Uygun bütçesiyle de kuyumcularımızın yüzünü güldürecek olan Almera 3D Printer; çok kısa süre içinde ülkemizde en çok satılan 3D Printer makinesi olacaktır” dedi.