SEKTÖR > Anadolu’nun otantik takıları İstanbul Jewellery Show’da… İJS’de Urfa Havaları…

Anadolu’nun otantik takıları İstanbul Jewellery Show’da… İJS’de Urfa Havaları…

“Şakir Kuyumculuk” tarafından üretilen otantik Anadolu takıları, İJS Fuar kapsamında bazı firmaların standında sergilenecek…

Şanlı Urfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ağırlıklı olarak tercih edilen yöresel ve otantik takıları yıllardır üreten Şakir Kuyumculuk; İJS Nisan fuarında ismiyle olmasa da cismiyle yer alacak. Tecrübeli marka tarafından üretilen otantik takıları; bazı firmaların standında hem yerli hem de yabancı alıcıların beğenisine sunulacak.

Güneydoğu’da yaklaşık 12 ilimizde ağırlıklı tercih edilen akıtma, frenk bağı, Madonna ismiyle bilinen otantik takıları hayata geçiren Şakir Kuyumculuk; yıllardır kuyum ticaretinde kendi bölgesinin önde gelen firması oluyor. Başarılı bir yaz sezonu geçirmek için tüm hazırlıklarını yapan tecrübeli marka; son dönemde azda olsa ihracat gerçekleştiriyor. İJS’de tanıştığı yabancılara otantik takılarını sunan ve siparişler alan Şakir Kuyumculuk; bu fuarda da yine yeni yabancılarla tanışmayı planlıyor.

Firma ortağı Hasan Çınar; İJS Nisan için çok sayıda, kendilerine has bölgesel takı üretimi gerçekleştirdiklerini, birçok Arap ülkesinde Güneydoğu’nun yerel takılarına büyük ilgi olduğunu söyledi.

Yoğun bir şekilde el işi ile yapılan bu takıların, hikayesine büyük saygı duyulduğunu kaydeden Hasan Çınar; “Ürettiğimiz bu yerel motifli ve sadece kendi bölgemize ait olan takıların çok eskiye dayanan bir tarihi var. Bazı kuyumcu dostlarımız bizden aldıkları takıları pazara sunacak. Çok güzel bir fuar geçmesini temenni ediyoruz. Fuarda yerimizi alıyoruz. Katılımcı firmalara başarılar dileriz.”