SEKTÖR > “Uğur Design” yıl sonu hedefine emin adımlarla ilerliyor “2 000 000 adet model tasarım satışı hiç uzak değil”

“Uğur Design” yıl sonu hedefine emin adımlarla ilerliyor “2 000 000 adet model tasarım satışı hiç uzak değil”

2022 yılında 1 milyon adet model satışı gerçekleştiren Uğur Design; 2023 yılında bu hedefini 1 500 000’a taşıma başarısını elde etmişti. Şimdi tecrübeli markamız 2024 yılının sonuna kadar 2 000 000 adet model satış hedefi önüne koydu. Yılın ilk yarısının tamamlanmasına az bir süre kala Uğur Design hem iç piyasada hem de yurtdışındaki çalışmalarıyla belirlediği hedefe emin adımlarla ilerliyor.

Ülkemizin yükselen markası olan Uğur Design; kendi branşında bir Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2023 yılında 1.500 000 adet model tasarımı satışı gerçekleştiren deneyimli marka; yılın ilk 5 ayını oldukça verimli geçirdi.

Uğur Design Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Özen; 2024 yılında 2 000 000 adetlik bir satış hedeflediklerini belirterek; “Bu hedefimizi belirledik ama kuyum ihracatı yapan yerli firmalarımızın altın fiyat farklılığı nedeniyle yurtdışı satışlarında ciddi bir düşüş oldu. Tabi ki bu negatif durum bizi de olumsuz etkiliyor. Biz Dünyanın farklı yerlerinde yeni pazarlara açılım yaparak, yurtdışındaki kuyum üretimindeki gelişmeleri takip ederek bu açığı kapatmaya özen gösteriyoruz. Yılın ilk 4 ayında ülkemiz dahil olmak üzere 4 uluslararası fuara katıldık. Bahanelere sığınmadan, yeni pazarlara yelken açarak kontrollü büyümemize devam etmekte kararlıyız” diye konuştu.

Her hafta ortalama 30 ile 40 yeni model tasarladıklarını kaydeden Fikret Özen; “Bu yıl yaklaşık olarak 10’un üzerinde kuyumculuk fuarına Uğur Design ismini taşımak istiyoruz” dedi.

Önümüzdeki süreçte ulusal ve uluslararası çapta, genç takı tasarımcılarının önünü açacak olan takı tasarım yarışmaları düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Özen; Uğur Design tasarım ekibindeki dizaynırların belirli takı gruplarında, belirli coğrafi bölgelerin takı taleplerinde uzmanlaştıklarını, işini aşkla yapmak isteyen, tasarıma gerçek anlamda gönül verenlere kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdi.