SEKTÖR > ADI ÜSTÜNDE “NEW ALYANS”

ADI ÜSTÜNDE “NEW ALYANS”

Alyans Dünyasına Yeni Bir Soluk Yepyeni bir marka

huzurlarınızda “New Alyans”

Yıllarını alyans üretimine veren tecrübeli kuyum ustası Ümit Energin ve kuyum sanayimizin önemli temsilcilerinden Cengizhan Kayalı; yepyeni bir marka oluşturmak için güçlerini birleştirdiler. 2024 yılının ilk aylarında kapısını aralayan New Alyans; alyans Dünyasında dikkat çekecek, yeni modelleriyle uluslararası çapta öne çıkacak projeleriyle sektörümüze merhaba dedi.

Tüm takılar arasında manevi değeriyle açık ara önde olan, en zor günlerde bile hep el üstünde tutulan alyanslar; ülkemizde çok sayıda kuyumcu tarafından üretiliyor. Şimdi yüksek kaliteli alyans üreticileri arasına New Alyans da dahil oldu. Adı üstünde New (İngilizce Yeni demek) alyans, yepyeni bir marka.

New Alyans firma ortağı Ümit Energin; kısa süre olmasına rağmen markalarının ilk ihracat çalışmalarını Almanya ve Hollanda’da bulunan kuyumculara yaptığını, birkaç aylık süre içinde 500’den fazla modeli ürün arşivlerine dahil ettiklerini söyledi.

İlk aşamada en çok talep gören, satış rakamları yüksek olan anonim alyans modellerini ürettiklerini kaydeden Ümit Energin; “Yılın ikinci yarısında kendimize ait olan gün yüzü görmemiş yepyeni modelleri de müşterilerimize sunacağız. İşlem hacmimizin %70’ini yurtdışına %30’unu da iç piyasaya kanalize etmeyi planlıyoruz. Yurtiçinde peşin çalışma prensibiyle hareket edeceğiz” dedi.

Firmanın bir diğer ortağı Cengizhan Kayalı da yaptığı açıklamada; kuyum üretimindeki teknikleri, yeni makineleri mesleği icabı çok yakından takip ettiğini belirterek, “New Alyans; üstün teknolojiye sahip atölyesinde en zorlu modelleri bile madene aktarabilecek güce sahip bulunuyor. Bayrampaşa’da bulunan atölyemizde işinin ehli ekip arkadaşlarımızla adaptasyon süresi yaşamadan hemen üretime başladık. Yaz sezonunu yakalayan markamız; 2025 yılının İJS Mart fuarına da katılımcı olmayı planlıyor. Birkaç sene içinde yurtdışındaki uluslararası fuarlara da katılarak, ülke kuyumculuğumuzu kendi branşımızda başarıyla temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.