SEKTÖR > “Zergeran” Baharın renklerini renkli mücevherler ile vitrinlerine taşıyacak…

“Zergeran” Baharın renklerini renkli mücevherler ile vitrinlerine taşıyacak…

Rıfkı Bedir “2024 yılında daha fazla renkli doğal taşı pırlanta ile buluşturacağız. Bahara özel hazırladığımız renkli doğal mücevher koleksiyonumuzun ilgi toplayacağına eminiz.”

Mücevher dendiğinde ilk akla gelen markalarımızdan biri olan ve özgün koleksiyonlar, daha önce yapılmamış tarzlarda mücevherler üretme konusunda hiç mütevazi olmayan Zergeran Pırlanta; yeni çalışmalarında renkli mücevherlere daha fazla yer ayıracak.

Zergeran Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Rıfkı Bedir; 2024 yılında 3 büyükler olarak kabul edilen yakut, safir ve zümrüt doğal mücevher taşlarının öne çıkacağını, renkli mücevher alırken tüketicinin mutlaka güvendiği adreslerden şaşmaması gerektiğini ifade etti.

Son yıllarda renkli mücevherlerin, özellikle tüketicinin güven kaybı nedeniyle biraz geri planda kaldığını hatırlatan Rıfkı Bedir; “Renkli doğal taşlı mücevher alacak olanlar, mutlaka uluslararası geçerliliği bulunan laboratuvarda test edilmiş ve sertifikalandırılmış mücevher almalıdırlar. En güvendiğiniz kuyumcudan bile alsanız mutlaka uluslararası onaya sahip laboratuvarlarda sertifikalandırılmış, tüm detayı yazıya dökülmüş olan mücevher almalısınız. Hemen hemen aynı görünüme sahip olan iki renkli doğal taş arasında bile 10 katı fiyat farkı bulunabiliyor” dedi.

Zergeran Pırlanta’nın yılın ilk 4 ayını başarıyla tamamladığını, yeni sezondan da beklentisinin olumlu olduğunu sözlerine ekleyen Bedir; mücevher ticaretinde dürüst ve ilkeli çalışma prensiplerinin hep olumlu olarak geri döndüğünü, bu alanda en başarılı olanların en çok güven duyulan firmalar olmasının bir tesadüf olmadığını dile getirdi.