SEKTÖR > Dalgalanan Piyasada Birçok İnsanın Değişmeyen Adresi Yine “Eren Has Group” Oldu

Dalgalanan Piyasada Birçok İnsanın Değişmeyen Adresi Yine “Eren Has Group” Oldu

Yaklaşık 2 yıl önce yine bir Ağustos ayında ani yükselen altın ve döviz fiyatları has altın ve gümüşe olan talebi en üst seviyeye çıkarmıştı. Şimdi de benzer durumlar ortaya çıktı. Altın; hem ons bazında hem de TL cinsinden rekor üstüne rekor kırdı. Hurda altınlar bir yandan has altın talepleri öbür yandan oldukça hareketli bir dönem geçti ve geçmeye devam ediyor. Bu süreç içinde sektörümüzün önde gelen değerli maden firması Eren Has Group; yine tüm taleplere olumlu ve hızlı yanıt vererek, müşteri memnuniyetini üst seviyede tuttu.

Pandemi ile birlikte hem ülkemizde hem de Dünyanın birçok noktasında insanlar ellerindeki nakdi altına çevirmeyi tercih etti. Böyle olunca, yoğun ilgi gören altın birden hem ons bazında hem de TL bazında rekordan rekora koştu. Birçok kişi has altın, sarrafiye ürünlere ilgi gösterdi. Birçok kişi de altından daha hızlı yükselen bir diğer önemli metal olan gümüşe yatırım yaptı. EHG Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Eren; hem Kuyumcukent hem de Kapalıçarşı’da yer alan şubelerinin Ağustos ayı içinde yoğun bir mesai harcadığını, kendilerine getirilen kilolarca hurda altının karşılığını eksiksiz olarak müşterilerine sunduğunu ve has altın, gümüş taleplerine de hep olumlu cevap verdilerini ifade etti.

İlk Kez Kısa Bir Dönem Gümüş Yok Sattı…

Birçok kişinin yaşanan dalgalanmayla birlikte has gümüşe de ciddi bir yönelim yaptığını kaydeden Yasin Eren; “Gümüş; 1.5 ay içinde sahibine %80 kazandırdı. Kilosu 520 $’dan 910 $ seviyesine çıktı. Kısa bir süre piyasada gümüş kalmadı ve birkaç gün gecikmeli gümüş vermek zorunda kaldık. Yurtdışından gümüş getirdik. İlk kez vatandaşın gümüşe ciddi yatırım yaptığına şahitlik ettik” dedi.

Çok kısa sürede ani artış ve inişlerin yaşandığı bir süreçte değerli maden alımlarında belirli bir makasın oluştuğunu ve çok yakında yine piyasanın oturmasıyla bu makasın daralacağını belirten Eren; “Gün içinde kilolarca has maden alıp veriyorsunuz ve ciddi risklerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Değerli maden firmalarının belirli ölçüde kendilerini korumak için alım ile satım arasında makas aralığı yapmak zorunda olduğunu biliyoruz. Biz has gümüşte ekran fiyatına en yakın alım satım fiyatı verme başarısını ortaya koyduk. Aşırı hareket eden rakamların belirli bir seviyede oturması hepimiz için iyi olacaktır” diye konuştu.