SEKTÖR > “ONKA Gold” yeni tasarımlarını Haziran ayına saklayacak

“ONKA Gold” yeni tasarımlarını Haziran ayına saklayacak

“ONKA”; yeni tasarımlarını sergilemek için Haziran ayına ertelenen İstanbul Jewelery Show’u beklemeye karar verdi

Uzman olduğu hallow takı grubunun haricinde, son dönemde çok farklı takı gruplarına da varım diyen ONKA Gold; fuarın ertelenmesiyle birlikte birçok yeni modelini sergileme fırsatı bulamadı. ONKA Gold; virüs felaketiyle hem iç hem dış piyasada durma noktasına gelen ticaret hayatını da göz önüne alarak, yeni tasarımlarını Haziran ayına ertelenen İJS’de sergileyecek. Fuara kadar, yeniler sessiz bir şekilde kasada uykuya yatacak….

Virüs felaketinin global ekonomik sonuçları tüm sektörlerde tahribat yaratıyor. Kuyumculuk sektörümüzün değerli markaları; sakin piyasa koşullarında birçok yeni tasarımını vitrinlere taşımayı erteliyor. Bu markalarımızdan birisi de ONKA Gold oluyor. İJS için çok sıkı bir hazırlık geçiren ve yüzlerce yeni model sunmaya hazırlanan marka, ertelenen fuar sonrasında tüm enerjisini Haziran ayına saklamaya karar verdi.

Onka Gold İhracat Müdürü Onur Şahin; Haziran ayında Hongkong, İstanbul, İtalya ve ABD’de kuyumculuk fuarlarının yapılmasının planlandığını, en iyi ihtimalle bu fuarlardan sadece İstanbul’un ve Hongkong’un hayata geçebileceğini, Haziran İJS’nin Mart fuarı kadar iyi geçmesinin sürpriz olmayacağını ifade etti.

Fuarın ertelenmesinin son derece isabetli bir karar olduğunu kaydeden Onur Şahin; “Şu anda ihracat alanında hepimizin temposu dip seviyeye indi. BAE olmak üzere birçok ülke ile uçak seferlerimiz durdu. Özenle hazırladığımız yeni tasarımlarımızı Haziran ayındaki fuarımıza saklama kararı aldık. Şu anda yabancı müşterilerimizle internet üzerinden iletişim kuruyoruz” diye konuştu.

ONKA Gold’un yeni yıl ile birlikte alyans ve klasik tel bilezik hariç tüm ürün gruplarından seçkin takıları ürün portföyüne dahil ettiğini sözlerine ekleyen Şahin; “Bir kuyumcunun ihtiyacı olan takıların çok büyük bölümünü karşılayabiliyoruz.